Rok se s rokem sešel a v Praze opět proběhl festival Prague Pride. Letos se zaměřil na podporu členů sexuálních menšin, kteří jsou v mnoha zemích v nebezpečí života. Na Prague Pride jde především o to ukázat všem (nejen) z LGBT komunity, že nejsou sami a že tu jsou lidé, kteří je pochopí, přijmou je takové, jakými se cítí být, a podpoří je. Dalším z témat, v té době hodně medializované, byla novelizace zákona o registrovaném partnerství, která by umožnila partnerovi v registrovaném partnerství osvojení dítěte svého druha.
Vše dohromady způsobilo, že nastaly žně pro internetové „komentátory“, kteří se nemohli dočkat zveřejnění svého názoru. Podíváte-li se do debat u nejrůznějších témat, zjistíte, že málokdy se uživatelé internetu vyjadřují v tak hojném počtu, jako právě u témat spojených s LGBT. Výsledek je takový, že většině Čechů vlastně příslušníci této menšiny nevadí, jen nesmí mít rovnocenná práva, nebýt vidět a nedej bože, žádat o adopci.
Jakoby si prostřednictvím neutuchající diskuze o stejnopohlavních párech chtěla většinová společnost vylepšit své argumentační resumé na rozdíl od mnoha jiných témat, kde často mlčí. Znásilňování, zneužívání, fyzické násilí na dětech a jiné, jsou témata, na která je stále pohlíženo skrze prsty a koho se to netýkají, toho nezajímají. Avšak v okamžiku, kdy chce dát homosexuální pár domov dítěti, tak je to veliký a především veřejný problém číslo jedna, který by přeci mohl vést k rozložení státu!
Dalším, dosti frekventovaným dotazem je i to, zda nebude „nebohé“ dítě ve škole šikanováno kvůli orientaci svých rodičů. Správná otázka by měla znít spíš, budeme ochotní dát dětem takovou výchovu, aby pro ně byla jiná než heterosexuální rodina stejně běžná a nikoho neodsuzovaly? Přeci jenom, po dlouhou dobu dospívání, jsou to rodiče, kteří tvoří osobnost dítěte.
Zdroj fotografie: http://squirrelslifeinnut.blogspot.cz/2013/08/prague-pride-2013.html